امان از دست آدمهای چیز نفهم در ایران و اسرائیل

یکی از مشکلات کنونی در اسرائیل این هستش که نخست وزیر کشور بنیامین نتانیاهو عقیده  داره که رهبرایران را با تحریمات میشه به  زانو در آورد و وی را به  التماس وادار کرد. پس بایستی انقدر فشار اقتصادی با تحریمات بیاوریم تا خامنه ای و دوستان بیفتند به التماس و بگن غلط کردیم, هرچی شما میگویید. ما لایق هیچی نیستیم. فقط هر چی شما ها بفرمایید.

این دیدگاه کاملا نشون میده که نخست وزیر اسرائیل اهمیتی به تاریخ ایران به خصوص به تاریخ رژیم کنونی نداره, یا اینکه نمیخواهد اهمیت بده. یا اینکه نمیدونه. نادان هستش. تاریخی که به ما نشان داده که این رژیم حاضر به فروش منافع ملی ایران هست, ولی حاضر به خود کشی نیست. به طور مثال اگرایت الله خمینی میدانست که با قبول کردن آتش بس در سال ١٩٨٨(طبق قطعنامه ٥٩٨ سازمان ملل) سربازهای عراقی در ایران همیشه میماندن و قبول کردن آتش بس منجر به از دست دادن خاک ایران میشد, وی با جنگ ادامه میداد. چرا چنین تصمیمی ضربه مهیبی به مشروعیت رژیم در ایران وارد میکرد چون چنین سناریو هیچ در فرار اضطراری درمحافل سیاست داخلی در ایران را برای حکومت باز نمیگذاشت. همه را مسدود میکرد.

تقاضای کنونی نتانیاهو هم معادل چنین سناریو هستش. هیچ احدی در اسرائیل نمیخواهد که رژیم ایران مسلح به بمب اتم شود, ولی استراتژی کنونی نخست وزیر اسرائیل میتواند موقعیت استثنایی کنونی را که تحریمات به وجود آوردن را از بین ببرد .تند روی در تقاضا به جای به وجود آوردن سناریو برد – برد (برای اسرائیل هم) میتواند طرف متقابل را قانع کند که مذاکرات اصلا فایده ندارند. پس از چنین رفتاری شتر دیدی ندیدی. خداحافظ گروه ١+٥, خداحافظ چین, خداحافظ روسیه. علی ماند و حوضش. آقای نتانیاهو خودت بشین و تحریم اجرا کن.

امان از دست آدمهای چیز نفهم در اسرائیل.

یکی از مشکلات کنونی در حکومت ایران این هستش که رهبری اهمیتی به تاریخ اسرائیل و قوم یهود نمیده. تاریخی که نشان داده که اگر تو به بازماندگان یکی از بزرگ ترین نسل کشی و قتل عام که هولوکاست هستش بگی که اصلا تو دروغ میگی, هولوکاست “افسانه” هستش و بعد رژیم شما بار ها و بار ها موجودیت کشور آنها را تهدید بکنه, نه تنها ان ملت بلکه تمام کشور های غربی بر علیه رژیم شما بسیج میشوند. و هر دفعه بیشتر تهدید بکنی انسجام آنها بیشتر میشه چون هرچه قدر از سیاستمردان اسرائیل بدشون بیاد دولت های غربی هیچ وقت اجازه نخواهند داد که مردم اسرائیل علیه تهدید کنندگانشان تنها بمانند.

اگر کسی حتی یک بار میگفت که کشور ایران ویروس یا سرطان هستش, نه تنها مردم بلکه رژیم ایران تا قیامت ان را تکرار و محکوم میکردند. نتانیاهو یک بار راجع به شلوار جینز پوشیدن جوانان ایرانی اشتباه حرف زد, ببین چی شد. ولی در عین حال رژیم ایران هر هفته نه فقط آرزوی مرگ برای کشور مردم اسرائیل میکنه, بلکه رهبران ان را به سگ تشبیه میکنه, کشورشان را بار ها به سرطان و ویروس تشبیه میکنه وهیچ مشکلی را با چنین رفتار نمیبینه.

رهبران ایران خواستار احترام برای رژیم هستند, ولی در عین حال به مردم اسرائیل هرچی از دهنشان درمیاید میگویند, آنها را به صورت تقریبا وحشیانه تحقیر میکنند و انتظار دارند که آنها فقط بشینند و هیچی نگویند. عیبی نداره. بی خیال. فقط حکومت و مردم ایران لایق به احترام هستند, با مردم اسرائیل میشود مثل حیوان صحبت کرد. پول دادن به حماس و حزب الله هم بگذار روش و برنامه هسته ای هم راه بنداز. اصلا چرا این اسرائیلی ها احساس خطر میکنند؟ پور رو ها. به چه حقی؟.

امان از دست آدمهای چیز نفهم در ایران.

تازه نور علی نور:

در اسرائیل تحلیل گران ایران داریم که یک کلمه فارسی بلد نیستند, هیچ وقت تو عمرشون ایران نبودند فقط عربی بلدند و میشینند و اظهار نظر میکنند که با مردم و حکومت ایران بایستی چه گونه رفتار کرد. چرا؟ چون آنها تجربه رفتار با کشور های عربی دارند!

نور علی نور با نورا فکن:در ایران و حتی خارج از ایران تحلیل گران فارسی زبان اسرائیل داریم که یک روز در اسرائیل نبودند, یک کلمه عبری بلد نیستند (بعضی وقت ها حتی اینگلیسی هم بلد نیستند ), و بدون هیچ مشکلی تفسیر میکنند راجع به اسرائیل و در اکثر مواقع حالا نتانیاهو باشه یا نباشه اسرائیل را محکوم میکنند.

خدا رحم کنه وقتی دو نفر کور چماق به دست میشوند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s