خلبان روسی شهید شد؟ قسمت ۲

در بلاگ دیشب پیغام تویتری گذاشتم که در ان خلبان هواپیما منهدم شده روسیه به عنوان “اولین شهید روس مدافع حرم” توصیف شده بود و در ان بلاگ پرسیدم که چگونه همان روسیه که حرم امام رضا در مشهد را به توپ بست و صد ها نفر را در آنجا کشت, همان روسیه که هزاران هزار مسلمان چچن را کشت و آواره کرد, خلبان کشته شده اش امروز در سوریه به عنوان یک “شهید” توصیف شده.
به نظر من این سوال به جایی هستش. روسیه در سوریه از منافع خودش دفاع میکنه, ولی این دلیل نمیشه که ما سوالهای مهمی را مطرح نکنیم.
تنها هدف روسیه در سوریه جنگ با داعش هستش؟
پس چرا بر اساس تحقیقات خبر گذاری رویترز , در ماه اکتبر فقط بیست در صد تمام حملات روسیه مناطقی را هدف گرفتند که زیر کنترل داعش هستند؟
چرا بر اساس آمار دولت امریکا (به نقل لورا روزن) در این ماه بیست و پنج در صد تمام حملات روسیه مناطقی را هدف گرفتند که زیر کنترل داعش هستند؟
بله, نیروهای افراطی اسلامی سنی در سوریه زیاد هستند, ولی روسیه نیروهای ضد اسد که افراطی نیستند را هم هدف گرفته. بایستی بپرسیم چرا؟
چرا روسیه که ادعا حمایت جنگ علیه تروریزم را میکنه از رژیم اسد حمایت میکنه که چندین برابر از داعش بیشتر مردم غیر مسلح سوریه را کشته? به طور مثال, بر اساس این گزارش در شش ماه اول این سال میلادی اسد هفت برابر بیشتر از داعش مردم غیر مسلح در سوریه کشته. این حمایت از تروریزم نیست؟ فقط وقتی امریکا, فرانسه یا بریتانیا از رژیم عربستان حمایت میکنند یا از اسرائیل حمایت میکنند اون حمایت از تروریزم هستش؟ روسیه نه؟
کسی سوال نمیکنه که چرا همین آقای اسد که ادعای جنگ علیه تروریزم را میکنه از داعش نفت میخره؟ یا چرا همین آقای اسد, قهرمان جنگ علیه تروریزم سالهای سال با نیروهای جهادی همکاری میکرد و به اونها اجازه عبور از خاک سوریه میداد به عراق؟ چرا بشر ال اسد زندانهای سوریه را باز کرد و جهادی ها را آزاد کرد؟
در محکومیت از تروریزم, نیروهای افراطی اسلام گرا و حامیانشون بایستی محکوم بشند, ولی اسد وحامیانش بیشتر, چون آنها به مراتب بیشتر آدم کشتند

در جنگ علیه تروریزم, بشر ال اسد قسمت بزرگی از مشکل هستش, نه راه حل.

و خلبان روسی دیروز “شهید” نشد. کشته شد در راه تامین منافع ملی کشور خودش. برای روسیه اسلام مهم نیست. از تاریخ بپرسید.